Ne yapıyoruz..

A KALIP 1947 den 2000 yılına kadar Türkiye'de kalıplı üretimin ilkleri gerçekleştirilmiş ve sektöre onlarca usta  yetiştirmiştir.

2000 yılı ve sonrasında otomotiv dışı sektörlere daha yoğun iş yapan 2. ve 3. kuşak endustriyel tasarım, otomasyon ve robot teknolojileri ile yarı mamulden çok bitmiş ürün üretimi konusunda çalışmıştır.

Sandalye ve Mobilya  

Tasarımı ve imali

Koleksiyon Mobilya Faruk Malhan yönetiminde design parners içerisinde yer alarak tasarımcı talepleri ve bakışına 5 yıl katkı verdim .

 

Ardından Alp Nuhoglu tasarımları ve mobilya sektörünün üretim istasyonları içerisinde edindiğim tecrübe ile tasarım ve imalat konusunda da ust düzeyde tecrübe sahibiyiz.

Aydınlatma Ürünleri Tasarımı ve İmali

Lamp 83 için üretim yaptığımız bazı kalıp ve parcaların ardından Koleksiyon Mobilyada aydınlatmanın tasarımcı eli ve görüsünden sonra aldıgı değeri izleme sansım oldu.

 

Koleksiyon Design Patners içerisinde Faruk Beyin yönlendirmeleri ile tasarımını yaptıgım HAITA serisi halen Koleksiyon Mobilya ürünleri arasında reyonda yer almaktadır.

Smart Furniture 

Tasarım ve imali

Daralan mekanlar ve artan alan değeri karşısında binalar ve mobilyaların daha yüksek teknoloji ve katma değer ile yeniden kurgulanması  tasarım ile mümkündür. Bu alanda çalışan mobilya firmalarının talepleri ile çalışmalar yapılmaktadır.

Tam otomatik üretim hatları, 

Prograsif Metal Kalıpları Tasarım ve İmali

Otomotiv beyaz eşya ve mobilya sektörüne yönelik kalıplar ve üretim hatları tasarlanmakta ve devreye alınmaktadır.

CNC kesim/bukum/kaynak ve işleme teknolojilerinin robotik otomasyonlarla birleştirilmesi insansız üretim istasyonları kurgusuna fayda vermektedir.

Her noktasında geçmişten bu gune tecrübe edilerek geliştirilen imalat usullerini sahada gerçekleştirekteyiz.

Plastik , Aluminyum-Zamak  Enjeksyon Parça Tasarımı ve İmali 

Hacim kalıpcılığı bilgisi ile yapılan parça tasarımı ergonomi ve fonksyonel yeterlilik ötesinde tasarım ve bütüne uyumu saglar. Tasarımcı elinde ek fonksyonlar malzeme tasarrufu ve kolay  üretilebilirlik diğer çıktıları olabilir.

Gazaltı Kaynak (TIG/MIG) ve CNC Lazer kesim ,Abkant Büküm ile Parca Üretimi

Parça üretiminde tüm üretim aletleri verimlilik esasına göre kullanılır. 

TIG/MIG/MAG Gazaltı kaynak manuel veya robotik uygulamalar, polisaj ve kozmetik işlemler, Lazer, punc, abkant kullanarak ürünlerimizi oluşturmaktayız...